Jesteś tutaj

janny - blog

Hackathon API poznan.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w hackathonie, poświęconym API portalu poznan.pl. Odbędzie się on w dniach 3-5 października w naszej nowej przestrzeni coworkingowej ZOO. Zadaniem uczestników będzie napisanie aplikacji, wykorzystującej świeżo opublikowane API oficjalnego portalu miasta Poznania, tworzonego przez Urząd Miasta Poznania we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Prezentacja o otwartych publicznych bazach danych

Bartosz Lewandowski, kierujący pracami naszego zespołu, w dniach 5-7 września w Gdańsku i Sopocie uczestniczył w 6. edycji konferencji naukowej Infobazy. Tematyka konferencji związana jest od lat z zagadnieniami baz danych - zarówno z punktu widzenia infrastruktury oraz narzędzi, jak i zasobów informacyjnych, niezbędnych do pracy wielu naukowców.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naszego Centrum Kompetencji.

Portal Konferencji Ministerialnej

Przez kilka ostatnich miesięcy nasz zespół intensywnie pracował nad portalem szóstej konferencji ministerialnej, która odbędzie się w dniach 17-18.11.2011 w Poznaniu. Wynikiem wykonanych prac są m.in. następujące elementy:

Zobacz nową stronę Poznania

Nowa strona miasta Poznania istnieje już od pwenego czasu w przestrzeni internetowej. Dzisiaj w serwisie www.gazeta.pl (http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,9947242,Zobacz_nowa_strone_Poznan...) pojawił się artykuł traktujący o wprowadzonych zmianach.

Europejska nagroda dla Miejskiego Informatora Multimedialnego

Podczas odbywającej się w Hradec Kralove (Republika Czeska) międzynarodowej konferencji V4DiS/ISSS LORIS, Poznań odebrał nagrodę "Euro Crest Awa@rd the best website 2011" w konkursie na najlepszą stronę miejską.

Przeczytaj więcej na stronie http://www.poznan.pl/mim/public/wiadmag/news.html?co=print&id=43782&inst...

The Electronic Journal of e-Government

Wiele ciekawych artykułów o tematyce eGoverment można znaleźć na stronie http://www.ejeg.com/
Zapraszamy do pasjonującej lektury.

Noc naukowców 2010 od kuchni

Zespół eGov po godzinach uczestniczył w przygotowaniu pokazu "Profesjonalnie i za darmo" w ramach Nocy Naukowców 2010. Pokaz został przygotowany wspólnie z Centrum Kompetencji Open Source PCSS.

Więcej informacji na stronie Qualipso Competence Center

Wkrótce przedstawimy podsumowanie z pokazu, który miał miejsce 24 września 2010r.

OpenStreetMap w Bing Maps

Firma Microsoft umożliwiła korzystanie w aplikacji Bing Maps z ogólnodostępnych warstw. Warstwy te udostępniane są przez OpenStreetMap.
Wszystko to możliwe było dzięki pracy ogromnej liczby osób, dzięki którym mapy stają się bardziej szczegółowe.

Źródło: http://www.readwriteweb.com/archives/bing_adds_open_street_map.php

OPEN WORLD FORUM 2010

W dniach 30 września-1 października w Paryżu odbędzie się Open World Forum 2010.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji http://www.openworldforum.org

Kolejna odsłona MIMa

Pod koniec 2009 roku pojawiła się aktualna wersja graficzna Miejskiego Informatora Multimedialnego. Prezentuje się ona następująco

Strony

Subscribe to RSS - janny - blog